



742,65 € Izvorna cijena bila je: 742,65 €.594,12 €Trenutna cijena je: 594,12 €.
Nema na zalihi
Oznaka proizvoda: lt_4603
Buggy S2588 Battery Car
Does your child dream of driving a car from an early age? You can make this possible for him by giving him an off-road battery car. Let your child feel the responsibility and independence that comes from using equipment that is not available to him. Remember that solidly made equipment is essential – so choose the S2588 off-road buggy without any worries.
The S2588 four-wheel drive vehicle was designed with attention to the smallest detail, which contributes to positive feelings for the young racer. Durable and massive construction combined with high-quality materials ensure great fun for many years and resistance to damage. The attractiveness of the model is enhanced by the opening doors and shock absorbers on which it is mounted, making driving over uneven and bumpy terrain much more pleasant and adventurous. This children’s battery car will certainly meet the expectations of young motoring fans. Why? It is worth paying attention to its real design, 4x45W engine, three-speed automatic gearbox and the ability to control the vehicle using a remote control.
As we mentioned, a battery-powered car does not mean that your child can drive it with full freedom – you can always control its speed using the remote control. This model is intended for children from 3 years of age, but even younger drivers can use it under the supervision of a parent. The S2588 off-road car has a CE certificate, ensuring safe use. Spice up family walks with a young car enthusiast behind the wheel.
Package dimensions: 135 x 90 x 55 cm
Packaging weight: 37 kg
| Težina | 39,1 kg |
|---|---|
| Electric Ride On Vehicle | S2588 |
| Colour | Red |
| Technical Data | 4x45W |
| Battery | 2x12V7Ah |
| Gearbox | 2 Gears (forward/backward), 3 Speed Modes (slow, normal, fast) |
| Dimensions | 136cm x 93cm x 104cm |
| Max. Speed | 3-5km/h |
| Curb Weight | 27kg |
| Max. Load | 59kg |
| Charging Time | 8 hours |
| Usage Duration | up to 1 hour |
| Brake | Emergency brake from RC |
| Equipment | + |
| Openable Door | + |
| Keys | X |
| Seat | Eco-leather |
| Wheels | EVA |
| Remote Control | 3 Speed Modes Selection (slow, normal, fast) |
| Lights | Headlights |
| Audio | Bluetooth |

148,50 € Izvorna cijena bila je: 148,50 €.89,10 €Trenutna cijena je: 89,10 €.
